Young Steaua LIVE pe Eurosport!

Posted by Alexinho On September - 14 - 2013ADD COMMENTS

UEFA a stabilit ieri deţinătoarea drepturilor pentru Youth League, dar şi programul pe care echipa de tineret a campioanei României îl va avea în această ediţie a competiţiei
Echipa Stelei de sub 19 ani va debuta în cea mai nouă competiţie înfiinţată de UEFA, la fel ca echipa mare, în compania nemţilor de la Schalke. Practic, programul echipei mari îl va avea şi echipa care participă în Youth League, doar că vor diferi orele de desfăşurare a meciurilor şi stadionele pe care se va juca. Pentru debut, echipa antrenată de Ion Toma (foto), profesorul de sport al Liceului “Mircea Eliade”, nu va juca la Gelsenkirchen, ci la 30 de kilometri distanţă, pe stadionul din Erkenschwick.

Ieri, UEFA a decis să acorde drepturile de televizare pentru ediţia din acest an celor de la Eurosport. “UEFA este încîntată să anunţe că Eurosport va transmite meciurile din cadrul Youth League şi este nerăbdătoare să lucreze cu ei într-un asemenea proiect”, a anunţat Guy-Laurent Epstein, directorul de marketing UEFA. Pe lîngă pregătirea pe care antrenorul Toma o va face, chiar şi Laurenţiu Reghecampf a decis să se implice în formarea echipei: “O să îi ajut pe cei de la echipa Youth cu tot ce pot. Pentru început, ei vor avea parte de două antrenamente săptămînale sub comanda mea la echipa mare”, a precizat Reghecampf.

Programul meciurilor Stelei în Youth League
Data Oră Meci Unde se joacă
18 septembrie 16:00 Schalke - Steaua Erkenschwick
1 octombrie 13:00 Steaua – Chelsea Mogoşoaia
22 octombrie 13:00 Steaua – FC Basel Mogoşoaia
6 noiembrie 16:00 FC Basel – Steaua Basel
26 noiembrie 12:00 Steaua – Schalke Mogoşoaia
11 decembrie 20:00 Chelsea – Steaua Aldershot

Programul Ligii 1 editia 2013-2014

Posted by Alexinho On July - 8 - 2013ADD COMMENTS

578067-tintar

 

ETAPA 1:

Corona – Otelul
“U” Cluj – Petrolul
Pandurii Targu Jiu – FC Brasov
Sageata Navodari – Gaz Metan Medias
Poli Timisoara – Dinamo
FC Botosani – CFR Cluj
FC Vaslui – Concordia sau Rapid
Viitorul – Astra
Steaua - Ceahlaul

ETAPA 2:

Otelul – “U” Cluj
Petrolul – Pandurii
FC Brasov – Sageata
Gaz Metan – Botosani
Dinamo – FC Vaslui
CFR Cluj – Poli Timisoara
Rapid sau Concordia – Viitorul
Astra - Steaua
Ceahlaul – Corona

ETAPA 3: 

Corona – Astra
“U” Cluj – Ceahlaul
Pandurii – Otelul
Poli Timisoara – Gaz Metan
Botosani – Sageata
FC Vaslui – CFR Cluj
Viitorul – Dinamo
Steaua - Rapid sau Concordia
Petrolul – FC Brasov

ETAPA 4: 

Sageata – Poli Timisoara
Otelul – Petrolul
FC Brasov – Botosani
Gaz Metan – FC Vaslui
Dinamo - Steaua
CFR Cluj – Viitorul
Rapid sau Concordia – Corona
Astra – “U” Cluj
Ceahlaul – Pandurii

ETAPA 5:

Corona – Dinamo
“U” Cluj – Rapid sau Concordia
Pandurii – Astra
Poli Timisoara – Botosani
FC Vaslui – Sageata
Viitorul – Gaz Metan
Steaua - CFR Cluj
Otelul – FC Brasov
Petrolul – Ceahlaul

ETAPA 6: 

Sageata – Viitorul
FC Botosani – Vaslui
FC Brasov – Poli Timisoara
Gaz Metan - Steaua
Dinamo – “U” Cluj
CFR Cluj – Corona
Rapid sau Concordia – Pandurii
Astra – Petrolul
Ceahlaul – Otelul

ETAPA 7:

Corona – Gaz Metan
“U” Cluj – CFR
Pandurii – Dinamo
FC Vaslui – Poli Timisoara
Viitorul – FC Botosani
Steaua - Sageata
Otelul – Astra
Petrolul – Rapid sau Concordia
Ceahlaul – FC Brasov

ETAPA 8: 

Sageata – Corona
Poli Timisoara – Viitorul
FC Botosani - Steaua
FC Brasov – FC Vaslui
Gaz Metan – “U” Cluj
Dinamo – Petrolul
CFR – Pandurii
Rapid sau Concordia – Otelul
Astra – Ceahlaul

ETAPA 9:

Corona – FC Botosani
“U” Cluj – Sageata
Pandurii – Gaz Metan
Viitorul – FC Vaslui
Steaua - Poli Timisoara
Otelul – Dinamo
Petrolul – CFR
Astra – FC Brasov
Ceahlaul – Rapid sau Concordia

ETAPA 10: 

Sageata – Pandurii
Poli Timisoara – Corona
FC Botosani – “U” Cluj
FC Vaslui - Steaua
FC Brasov – Viitorul
Gaz Metan – Petrolul
Dinamo – Ceahlaul
CFR – Otelul
Rapid sau Concordia – Astra

ETAPA 11: 

Corona – FC Vaslui
“U” Cluj – Poli Timisoara
Pandurii – FC Botosani
Steaua - Viitorul
Otelul – Gaz Metan Medias
Petrolul – Sageata
Rapid sau Concordia – FC Brasov
Astra – Dinamo
Ceahlaul – CFR Cluj

ETAPA 12:

Sageata – Otelul
Poli Timisoara – Pandurii
FC Botosani – Petrolul
FC Vaslui – “U” Cluj
Viitorul – Corona
FC Brasov - Steaua
Gaz Metan – Ceahlaul
Dinamo – Rapid sau Concordia
CFR – Astra

ETAPA 13: 

Corona - Steaua
“U” Cluj – Viitorul
Pandurii – FC Vaslui
Otelul – FC Botosani
Petrolul – Poli Timisoara
Dinamo – FC Brasov
Rapid sau Concordia – CFR
Astra – Gaz Metan
Ceahlaul – Sageata

ETAPA 14:

“U” Cluj – FC Brasov
Sageata – Astra
Poli Timisoara – Otelul
FC Botosani – Ceahlaul
FC Vaslui – Petrolul
Viitorul – Pandurii
Steaua - “U” Cluj
Gaz Metan – Rapid sau Concordia
CFR – Dinamo

ETAPA 15: 

“U” Cluj – Corona
Pandurii - Steaua
Otelul – FC Vaslui
Petrolul – Viitorul
FC Brasov – CFR
Dinamo – Gaz Metan
Rapid sau Concordia – Sageata
Astra – FC Botosani
Ceahlaul – Poli Timisoara

ETAPA 16:

Corona – Pandurii
“U” Cluj – FC Brasov
Sageata – Dinamo
Poli Timisoara – Astra
FC Botosani – Rapid sau Concordia
FC Vaslui – Ceahlaul
Viitorul – Otelul
Steaua - Petrolul
Gaz Metan – CFR

ETAPA 17: 

Pandurii – “U” Cluj
Otelul - Steaua
Petrolul – Corona
FC Brasov – Gaz Metan
Dinamo – FC Botosani
CFR – Sageata
Rapid sau Concordia – Poli Timisoara
Astra – Vaslui
Ceahlaul – Viitorul